Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

O mě

 Kdo jsem:

Jmenuji se Sylva Šmardová. Narodila jsem se a žiji na Valašsku. Od dětství ráda tvořím. Jako dítě jsem  navštěvovala  výtvarný kroužek a keramiku. Přesto jsem se v dětství více věnovala sportu a koním.Vystudovala jsem obor:  dostihový jezdec.Po návratu ze zahraničí jsem vystudovala ještě soukromou školu.

K tvoření jsem se vrátila až na mateřské dovolené v roce 2001.Výtvarné činnosti se tedy věnuji  16 let. Namalovala  jsem si nejprve obrazy do své domácnosti, následně pro  své  přátelé.

 Věnovala jsem se také keramice. Pracovala jsem  v  keramické dílně. Vymyslela jsem svůj vlastní způsob plastického zdobení.

V  roce 2010 se stalo mou  láskou hedvábí. K hedvábí mě přivedla má práce s dětmi. Dva roky jsem vedla děti ve výtvarném kroužku. Učila jsem je  poznávat různé výtvarné techniky. Práce s dětmi mě velmi těšila a podpořila mou vlastní kreativitu a tvorbu. Jsem kreativec samouk, který nachází v tvorbě své naplnění a radost.

V mém životě má již 20 let velký prostor esoterika, práce s energií, mystika  a přírodní způsoby léčby.

Od roku 2008 jsem pracovala jako terapeut Bachových esencí. Vyučovala jsem  tarot,  přednášela o alternativních a esoterických tématech.

 Ve své profesi  jsem se věnovala také léčivé síle minerálů.  Začala jsem vyrábět cínované šperky, které ženy zdobí a zároveň harmonizují. Při tvorbě náhrdelníků, šálů a šátků využívám také znalosti o  barvách, energetických centrech člověka – čakrách a o symbolech. Snažím se, aby mé výrobky působily na člověka harmonicky a energeticky.

Celou mou tvorbu je možné shlédnou zde na mých stránkách v galerii.

Děkuji za Váš čas.

 S úctou   Sylva ŠMARDOVÁ